Kanały Telegrama to potężne narzędzie do nadawania wiadomości do nieograniczonej liczby odbiorców. Od 2015 r. organizacje medialne i osoby publiczne wykorzystują je do dotarcia do czytelników, wyborców i fanów – szczególnie w krajach o ograniczonej wolności słowa.

Niedawno zauważyliśmy nowy rodzaj kanału, który zyskuje na popularności: stworzony przez Ministerstwa Zdrowia z całego świata. Indie, Malezja, Izrael i wiele innych krajów przesyłają teraz wiadomości, ostrzeżenia i wskazówki za pośrednictwem Telegrama.

Nowe narzędzia weryfikacyjne

Aby pomóc użytkownikom odróżnić wiarygodne źródła od fałszywych wiadomości, dzisiaj rozpoczynamy usprawniony proces weryfikacji.

Jeśli masz zweryfikowane konta w innych serwisach społecznościowych, po prostu skontaktuj się z naszym nowym @VerifyBot, aby uzyskać plakietkę weryfikacyjną dla swojego kanału, grupy lub bota.

Powiadomienia dla użytkowników

Informacja jest najpotężniejszą bronią w walce o globalne zdrowie – przynajmniej do czasu otrzymania szczepionki. Aby to zrobić, wysyłamy powiadomienia do wszystkich użytkowników w krajach, które mają oficjalne kanały z aktualizacjami na temat wirusa, oferując im dołączenie.

Zapraszamy wszystkich urzędników służby zdrowia do współpracy w zakresie informowania ludzi. Jeśli pracujesz dla Ministerstwa Zdrowia w swoim kraju i chcesz promować swój kanał, sprawdź go najpierw za pomocą @VerifyBot, a następnie skontaktuj się z nami pod adresem corona@telegram.org.

Informacje o koronawirusie

Aby upewnić się, że użytkownicy znajdą dokładne i odpowiednie informacje o pandemii w swoim regionie, stworzyliśmy specjalny kanał, który wyświetla się jako najlepszy wynik dla wszystkich słów kluczowych związanych z koronawirusem w wyszukiwarce. Zawiera listę oficjalnych źródeł wiadomości według kraju:

Poza kanałami: grupy i boty

Kanały Telegrama nadają się do masowej transmisji w jedną stronę, ale jeśli szukasz bardziej interaktywnych sposobów informowania ludzi, wypróbuj grupy lub boty.

Grupy Telegrama mogą mieć do 200 000 członków i oferują potężne narzędzia do utrzymywania porządku. Na przykład lekarze z indyjskiego stanu Karnataka korzystają z tej publicznej grupy, aby odpowiedzieć na pytania użytkowników.

Telegramowe Boty to aplikacje innych firm, z którymi można wchodzić w interakcje bezpośrednio z listy czatu. Rozmawiasz z nimi za pomocą przycisków – a oni odpowiadają wiadomościami i mediami wszelkiego rodzaju. Boty są niezwykle elastyczne i mogą być używane do wszystkiego – od dostarczania informacji po integrację z innymi usługami internetowymi.

Na przykład sprawdź @QuizBot, który może tworzyć i uruchamiać quizy takie jak ten.

I jeszcze jedno

Nie mogliśmy nic poradzić na brak masek w prawdziwym świecie, ale nasi artyści znaleźli sposób, by wcisnąć niewyczerpane zapasy w twoją aplikację.

Możesz zastosować maski z tego zestawu do wszystkich zdjęć wysyłanych za pomocą edytora zdjęć Telegrama. To, czy chcesz podnieść świadomość, zachować cyfrową higienę, czy po prostu ukryć nos, zależy od ciebie.

Zostań w domu. Umyj ręce. Bądź bezpieczny. I bądź na bieżąco z naszymi kolejnymi aktualizacjami!

pozdrawiamy
Telegram Polska

Podziel się
Kategorie: Nowości